Zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych

Minęły czasy, kiedy uważano, że niepełnosprawność zmusza do rezygnacji z aktywności fizycznej. Umożliwienie niepełnosprawnym uprawiania sportu to jeden z najważniejszych celów Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Trampolina.

Nasi podopieczni mogą korzystać między innymi z siłowni, która jest wyposażona w profesjonalny sprzęt, przeznaczony do rehabilitacji, kształtowania sylwetki oraz poprawy kondycji. Kolejna przygotowana przez nas propozycja to basen. Pływanie to jeden ze sportów, które są polecane w przypadku wielu schorzeń, ze względu na korzystny wpływ na zdrowie organizmu. Niepełnosprawni mogą również korzystać z hal sportowych, przeznaczonych na przykład do gry w siatkówkę oraz koszykówkę. Pomagamy w tworzeniu drużyn sportowych, które są niezbędne w przypadku sportów grupowych. Dodatkowo zapewniamy możliwość gry w tenisa stołowego oraz w bilard. Staramy się nieustannie poszerzać swoją ofertę dla osób niepełnosprawnych, jeżeli tylko pozwala nam na to aktualny budżet stowarzyszenia.

Wszystkie ćwiczenia odbywają się pod kontrolą doświadczonych trenerów oraz fizjoterapeutów, dlatego niepełnosprawni mają zapewnione pełne bezpieczeństwo w trakcie treningu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób ma problem z samodzielnym dotarciem do obiektów sportowych. Z tego względu organizujemy im odpowiedni transport. Każda trafiająca do nas osoba kierowana jest na konsultację ze specjalistą, który pomaga w wyborze właściwej w danym przypadku aktywności fizycznej.